Monday, 22 October 2012

Evde/kendi kendine/zorlanmadan/Kolayca  ingilizce öğrenme.

 Keşke ben de yıllar önce böyle bir yazı okusaydım...

ingilizce öğrenmenin kolay yolu :
     Arkadaşlar hayatta en büyük sermayemiz zamandır , herşey için zamanımızı harcıyoruz. Bu hiçbir şeyde olmadığı kadar ingilizce için de böyledir.
     İngilizce öğrenmek için , öncelikle ingilizce bir çekirdek oluşturmalısınız.Bu bir kartopu gibi olmalıdır . Sonra onu yuvarlayacak ve büyüteceksiniz..
 
1)  ingilizce çekirdeğinizi gramer ve temel olarak kullanılan 500 kelimeyle oluşturabilirsiniz.

2)Kartopunu yuvarlama ve büyütme

  -Günde en az 4-5 kelime öğreniyoruz.Yani 1440 dakikada 4-5 kelime...5 senede 1800günx4kelime = 7200 eder. Günlük hayatta 3000-4000 kelimeyle konuşulduğundan, yeterince iyi sayılırız ...
 PEKİ O kadar uzun zamanımız yoksa ne yapmalıyız?
Şunu hep duymuşsunuzdur yurt dışına çıkanlar kolayca ing öğreniyor . Neden ? Çünkü insan bir şeyi ihtiyacı olduğunda öğrenir , çünkü ara vermediğinde ve bilgiyi aktif kullandığında öğrenir. Peki biz yurt dışına çıkamıyoruz ne yapmalıyız? YURT DIŞININI EVE getireceğiz. Şöyle :
  Bu günden itibaren telefonunuzun, işletim sisteminizi , browserinizi kısacası gördüğünüz tüm seçenekleri ingilizce seçiyoruz.
  yabancı forumlara ve chat sitelerine belki de online bir oyuna üye oluyoruz.(bu bir lüks değil tüm dünya bu forumlarda) (Bu arada kameralı chat sitelerine kesinlikle karşıyım)
  igoogle  kullanarak ve hergün ingilizce özlü sözler okuyoruz.
  Today's Zaman'a abone olabilir ya da haberleri online olarak yabancı kaynaklardan okuyabilirsiniz.
  ***Kesinlikle ve kesinlike ingilizce filmi ingilizce alt yazıyla izliyoruz . Filmi tam anlamıyor olabilirsiniz Fakat bir adam diğerine "get out" dediğinde ,  diğerinin dışarı çıkmasından kelimenin ne olduğunu anlayacaksınız.Öncelikle zaten izlemiş olduğunuz filmleri tekrar izleyerek başlayın. 

 Televizyondan yabancı kanallar izliyoruz.

Kısacası ingilizceyi  ,küçük bebekler gibi öğreniyoruzNo comments:

Post a Comment